Windows 8.1 Indir

Windows 8.1 Indir – Pro Türkçe ISO İndir 32/64 Bit

Windows 8.1 Indir

Windows 8.1 İndir, Microsoft tarafından üretilen ve Windows NT işletim sistemleri ailesinin bir parçası olarak piyasaya sürülen bir kişisel bilgisayar işletim sistemidir. 27 Ağustos 2013’te üretime sunuldu ve selefinin perakende sürümünden yaklaşık bir yıl sonra 17 Ekim 2013’te genel kullanılabilirliğe ulaştı. Windows 8.1, Windows Mağazası aracılığıyla Windows 8 ve Windows RT müşterilerinin perakende kopyaları için mevcuttur.

Windows 8.1 Indir, bir hizmet paketi ve işletim sistemi güncellemesi gibi, Windows 8 üzerine kuruludur ve performans, güvenlik ve kararlılığı artırırken yeni özellikler ve işlevler ekler. Dikkate değer yeni özellikler arasında, kullanıcıların döşemeleri daha kolay yeniden boyutlandırmasına ve yeniden düzenlemesine olanak tanıyan gelişmiş bir Başlangıç ekranı; Bing Yiyecek ve İçecek, Bing Sağlık ve Fitness ve bir Bing Haritalar uygulaması dahil olmak üzere ek yerleşik uygulamalar; uygulamaları cihazlar arasında senkronize etme yeteneği de dahil olmak üzere genişletilmiş SkyDrive entegrasyonu; ve iki faktörlü kimlik doğrulama gibi gelişmiş güvenlik özellikleri.

Windows 8.1 Indir

Windows 8.1 İndirme Özellikleri

 • Windows 8.1, tüm Windows 8 kullanıcıları için ücretsiz bir yükseltmedir ve beraberinde birçok yeni özellik ve iyileştirme getirir.
 • En göze çarpan değişikliklerden biri, kullanıcılara uygulamalarına ve ayarlarına hızlı erişim sağlayan Başlat düğmesinin geri dönüşüdür.
 • Başlangıç ​​ekranı da yeni arka planlar ve döşeme boyutlarıyla güncellendi ve artık onu özelleştirmek için daha fazla seçenek var.
 • Windows 8.1’deki diğer yeni özellikler arasında gelişmiş bir arama işlevi, birden çok monitör için daha iyi destek ve gelişmiş güvenlik özellikleri bulunur. Ayrıca, Okuma Listesi adlı e-Kitapları okumak için yeni bir yerleşik uygulama var.
 • Uzman kullanıcılar için, Windows 8.1’deki en hoş karşılanan değişikliklerden biri, Başlat ekranından geçmek yerine doğrudan masaüstüne önyükleme yeteneğidir.
 • Bunu yeni PC ayarları menüsünden etkinleştirebilir. Windows 8.1 ayrıca yeni görev çubuğu düğmeleriyle tüm açık uygulamalarınızı aynı anda görme yeteneğini de geri getiriyor.
 • Birden çok monitör kullananlar için, Windows 8.1’in artık her ekranda farklı duvar kağıdı ve ekran çözünürlüklerini desteklediğini bilmek sizi mutlu edecektir.
 • Genel olarak, Windows 8.1, kullanıcıların Windows 8 ile ilgili şikayetlerinin çoğunu gideren harika bir güncellemedir.
 • Halihazırda Windows 8 kullanıyorsanız, 8.1’e yükseltmemek için hiçbir neden yoktur. Hâlâ Windows’un daha eski bir sürümünü kullanıyorsanız, nihayet geçiş yapmak için iyi bir zaman olabilir.

Windows 8.1 ücretsiz mi?

Hayır, Windows 8.1 ücretsiz değildir. Microsoft’tan veya bir satıcıdan satın alabilir veya mevcut bir Windows sürümünden yükseltebilirsiniz. Yükseltmeyi seçerseniz, programlarınızı ve dosyalarınızı yeniden yüklemeniz gerekir.

Windows 8.1 kaç GB yer kaplıyor?

Windows 8.1, tipik bir kurulum için yaklaşık 20 GB boş depolama alanı gerektirir. Ancak, gereken alan miktarı, özel yapılandırmanıza ve hangi isteğe bağlı özellikleri yüklemeyi seçtiğinize bağlı olarak değişebilir. Windows’un önceki bir sürümünden yükseltme yapıyorsanız, ek boş alan da gerektirebilir.

Windows 8.1 Sistem Gereksinimleri

Windows 8.1’i yüklemek için bilgisayarınızın aşağıdaki minimum sistem gereksinimlerini karşılaması veya aşması gerekir:

 • 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci
 • 2 GB RAM (64 bit sürümünü yüklüyorsanız)
 • 20 GB kullanılabilir sabit disk alanı
 • WDDM sürücülü DirectX 9 grafik aygıtı
 • Bazı özellikler için Microsoft hesabı gerekli
 • İnternet erişimi (ücrete tabi olabilir)

Çözüm

Windows 8.1 Indir, Windows 8’e göre çok ihtiyaç duyulan bir gelişmeydi ve sonunda Başlangıç ​​ekranını masaüstü kullanıcıları için daha katlanılabilir hale getirdi. Ancak Microsoft, en son işletim sistemiyle herkesi mutlu etmeye çalışsa da, bazı pürüzlerin giderilmesi gerekiyor.

Sonuç olarak, Windows 8 kullanıyorsanız, Windows 8.1’e yükseltmeniz gerekir. Ancak hangi işletim sistemini kullanacağınız konusunda hala kararsızsanız, Windows 9 çıkana kadar beklemek isteyebilirsiniz. Umarım, Microsoft o zamana kadar tüm sapkınlıkları çözecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *