Windows 11 Indirme

Windows 11 Indirme – Pro Türkçe ISO İndirme 32/64 Bit

Windows 11 Indirme

Windows 11 Inirme, Microsoft tarafından geliştirilen kişisel bir bilgisayar işletim sistemidir. Yaklaşık iki yıl önce piyasaya sürülen Windows 8.1’in halefi olan 29 Temmuz 2015’te yayınlandı. Kenar tarayıcısının, Cortana sanal asistanının, birden fazla masaüstüne destek ve tüm Windows cihazlarında kullanabilecek evrensel uygulamalar da dahil olmak üzere Windows 10’a yeni özellikler ve iyileştirmeler getiriyor. Ayrıca, geleneksel başlangıç ​​menüsünü Windows 8’den başlatma ekranı ile birleştiren yeni bir başlangıç ​​menüsü de sunar.

Bu, uygulamaları bulmayı ve başlatmayı ve önemli dosyalara ve özelliklere hızlı bir şekilde erişmeyi kolaylaştırır. Windows 11, Windows 7 ve 8.1 kullanıcıları için ücretsiz bir yükseltme ve Windows’un önceki sürümlerinin kullanıcıları için ücretli bir yükseltme olarak kullanılabilir. Şu anda bir Windows işletim sistemi olmayanlar için bağımsız bir ürün olarak da bilinir. Windows 8.1’den yükseltiyorsanız, başlangıç ​​menüsünün şimdi Windows 11’e geri döndüğünü fark edeceksiniz.Windows 11 Indirme

Bu, orijinal başlangıç ​​düğmesi ve menüsünü ve Windows 8’den yeni başlatma ekranını içerir. Menüyü en sık kullanılan uygulamalarınızı ve son dosyalarınızı ve belgelerinizi gösterecek şekilde özelleştirebilir. Hızlı erişim için uygulamaları başlangıç ​​menüsüne de sabitleyebilirsiniz. Windows 8’den Başlat ekranı hala Windows 11’de kullanılabilir ve başlangıç ​​düğmesine tıklayarak veya ekranın sağ kenarından kaydırılarak erişilebilir. Bu, tüm uygulamalarınızın tam ekran görünümünü sağlar ve aradığınız uygulamayı bulmanızı ve başlatmanızı kolaylaştırır.

Windows 11 Inirme özellikleri

Yeni bir başlangıç ​​menüsü: Başlat menüsü, Windows’un en ikonik ve sevilen özelliklerinden biridir ve Windows 11’de bir makyaj alıyor. Yeni Başlat menüsü, uygun gördüğünüz gibi öğeleri eklemenize veya kaldırmanıza olanak tanıyan daha özelleştirilebilir. Ayrıca, Windows 8’den canlı fayansların geri dönüş yapacağı bildiriliyor.

Geliştirilmiş çoklu görev: Windows 8’in en büyük eleştirilerinden biri, çoklu görevin zayıf işlenmesiydi. Bu, Microsoft’un Windows 11’de geliştirmek istediği bir şey, yeni işletim sisteminin yan yana birden fazla uygulamayı çalıştırmanıza izin vereceğini gösteren söylentiler.

Yeni bir bildirim merkezi: Windows 11’deki bir başka büyük değişiklik yeni bir bildirim merkezidir. Bunun, mobil cihazlarda bulunan bildirim merkezlerine benzer olacağı ve kullanıcılara bildirimlerini görüntülemek için merkezi bir yer sağlayacağı bildiriliyor.

Gelişmiş Güvenlik: Siber güvenlik giderek daha önemli bir konu haline geldiğinde, Microsoft Windows 11’i en güvenli işletim sistemlerinden biri haline getirmek istiyor. Söylentili bir özellik, işletmelerin yalnızca güvenilir uygulamaları çalıştırabilmeleri için PC’leri kilitlemelerine olanak tanıyan “Cihaz Koruması” dır.

Birleşik bir App Store: Windows 11 hakkında en ilginç söylentilerden biri, kooperatif bir uygulama mağazasına sahip olacağıdır. Bu, Microsoft için büyük bir değişiklik olacak ve kullanıcıların tek bir konumdan uygulamaları kolayca bulmasına ve yüklemesine izin verecektir.

Windows 11’in Profesyonelleri

Windows 11’deki en dikkate değer değişikliklerden biri, başlangıç ​​menüsünün eklenmesidir.
Bu menü, kullanıcılara en çok kullanılan uygulamalarına ve dosyalarına hızlı erişim sağlar.
Ayrıca kullanıcıların en sevdikleri uygulamaları ve programları kolay erişim için başlangıç ​​menüsüne sabitlemelerine olanak tanır.
Windows 11’deki bir başka yeni özellik, Cortana dijital asistanının dahil edilmesidir.
Cortana, hatırlatıcılar ayarlama, e -posta gönderme ve Web’i arama gibi görevlerde kullanıcılara yardımcı olabilir.

Windows 11’in eksileri

Mevcut programlarınızın Windows 11 ile çalışacağının garantisi yoktur.
Windows 11 neredeyse kesinlikle yeni bir bilgisayar gerektirecektir.
Mevcut bir bilgisayarı Windows 11’e yükseltmek mümkün olsa da, genellikle güçlük değmez.

Çözüm

Windows 11, 29 Temmuz 2020’de yayınlanan bir işletim sistemidir. Windows 10’un halefidir ve Windows işletim sisteminin en son sürümüdür. Windows 11, yeni bir arayüz, yeni donanım desteği ve diğer birçok özellik içeren önemli bir güncelleme.

Windows 11’deki en önemli değişikliklerden biri yeni arayüzdür. Başlat menüsü “My NewsFeed” adlı yeni bir bölüm içerecek şekilde güncellendi. Bu bölüm, dünyanın dört bir yanından sizin için kişiselleştirilmiş haber hikayelerini göstermektedir. Renk şemasını değiştirerek ve arka plan görüntüsünüzü ekleyerek başlangıç ​​menüsünün görünümünü de özelleştirebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *