Windows 10 Indir

Windows 10 Indir – Full Pro Türkçe ISO Indirme | Indirelim

Windows 10 Indir – Full Türkçe ISO

Windows 10 Indir, Microsoft’un önceki sürümlerinden daha hızlı, daha güvenli ve kullanımı daha kolay olacak şekilde tasarlanmış en yeni işletim sistemidir. Windows 10 ile en sevdiğiniz Windows 7 ve 8 özelliklerinin tümüne ve ayrıca düzenli, bağlı ve kontrol altında olmayı her zamankinden daha kolay hale getiren bir dizi yeni araç ve yeteneğe erişebilirsiniz. Çalışıyor, oynuyor ya da sadece internette geziniyor olun, Windows 10 her şeyi kapsıyor.

Windows 10’un bir kopyasını indirmek ve kendiniz denemek istediğinizi varsayalım; bugün Microsoft web sitesine gidin. Sistem yapılandırmanıza bağlı olarak 32 bit ve 64 bit sürümler arasında seçim yapabilir ve henüz geçiş yapmaya hazır değilseniz Windows’un daha eski bir sürümünden yükseltme yapabilirsiniz. Öyleyse neden bekleyelim? Windows 10’un yeni dünyasını bugün keşfetmeye başlayın.Windows 10 Indir

Windows 10 İndirme Özellikleri

 • Gördüğümüz gibi Windows 10, kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan birçok yeni özellikle birlikte geliyor. Bu bölümde, en dikkat çekici olanlardan bazılarına bakacağız.
 • Windows 10’daki en göze çarpan değişikliklerden biri yeni Başlat menüsüdür. Geleneksel uygulama listesini Windows 8’de tanıtılan yeni kutucuklarla birleştirir. Bu, kutucuk arabirimini kullanarak yenilerini hızla başlatırken favori programlarınıza ve uygulamalarınıza erişmenizi sağlar.
 • Dikkate değer bir başka özellik de sanal masaüstü işlevidir. Bu özellik ile çalışmalarınızı daha iyi organize edebileceğiniz ek masaüstleri açabilirsiniz. Örneğin, aynı anda birden fazla uygulamanın açılmasını gerektiren bir proje üzerinde çalışıyorsanız, yeni bir masaüstü oluşturabilir ve tüm bu uygulamaları üzerine koyabilirsiniz.
 • Edge web tarayıcısı, Windows 10 İndir‘deki bir başka yeni özelliktir. Windows 10 ile uyumlu olacak şekilde sıfırdan oluşturulmuş hafif ve modern bir web tarayıcısı olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, ses tabanlı tarama için Cortana entegrasyonu gibi işletim sisteminin özelliklerinden yararlanmasına olanak tanır.
 • Microsoft Store, Windows 10’a yapılan bir diğer önemli eklentidir. Bilgisayarınız için yeni uygulamaları kolayca bulmanızı ve indirmenizi sağlar. Belirli bir web sitesini arama, bir yükleyici indirme ve çalıştırma zahmetine girmeden yeni programlar bulmayı ve indirmeyi çok daha kolay hale getirir.
 • Windows 10 ayrıca, kullanıcı deneyiminin farklı yönlerini iyileştiren birçok başka kullanışlı özellikle birlikte gelir. Bu özellikler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu serideki diğer makalelerimize göz atabilirsiniz. Örneğin, farklı sanal masaüstleri arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlayan yeni Görev Görünümü özelliğini kapsayan bir makalemiz var.

Windows 10 sistem gereksinimleri

PC’nizde veya tabletinizde Windows 10’a yükseltmek için gerekenler:

 • En son işletim sistemi: Windows 7 SP1 veya Windows 8.1 gibi en son sürümü çalıştırdığınızdan emin olun.
 • İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci.
 • RAM: 32 bit için 1 gigabayt (GB) veya 64 bit için 2 GB
 • Sabit disk alanı: 32 bit için 16 GB veya 64 bit için 20 GB
 • Grafik kartı: DirectX 9 veya üstü, WDDM 1.0 sürücülü
 • Ekran: 800 x 600

Çözüm

Windows 10 İndir hakkında sevilecek çok şey var. Yeni Başlat menüsü harika, sanal masaüstleri özelliği gerçekten kullanışlı ve Microsoft Edge, Internet Explorer’a göre kesin bir gelişme. Buna rağmen, daha iyi olabilecek birkaç şey de var.

Yeni Eylem Merkezi, olabileceği kadar kullanışlı değil ve yeni evrensel uygulamalar için hala çok çalışmak gerekiyor. Genel olarak, Windows 10 oldukça sağlam bir işletim sistemidir ve yalnızca Microsoft güncellemeleri yayınlamaya devam ettikçe daha iyi hale gelecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *